Profesyonel Gözde Tenisçi Maria Shapolova Hayat Hikayesi

Profesyonel Gözde Tenisçi Maria Shapolova Hayat Hikayesi

Maria Shapolova, 2002 yılında Rusya’nın Nyagan şehrinde doğan bir tenisçidir. Tenise 4 yaşında babası ile başladı ve kısa süre içinde yeteneği fark edildi. 6 yaşında annesi ve babası tarafından Moskova’ya gönderildi ve burada tenis eğitimi almaya başladı.

2015 yılında profesyonel tenis kariyerine başladı ve o zamandan beri birçok önemli turnuvaya katıldı. 2019 yılında çift kadınlar kategorisinde Avustralya Açık’ta final oynadı ve WTA kariyerinin ilk şampiyonluğunu kazandı. grandpashabet

Shapolova, 2020 yılında Fransa Açık’taki büyük çıkışı ile tenis dünyasında adını duyurdu. Burada finalde ünlü tenisçi Serena Williams’ı mağlup ederek üst üste 14 maç kazandı ve Grand Slam turnuvasında ilk kez şampiyon oldu.

Doping Cezası Aldı

Shapolova’nın tenis kariyeri, sadece başarılarıyla değil, bazı sorunlarla da gölgelenmiştir. 2020 yılında bir doping testinde yasaklı bir madde bulundu ve 2 yıllık bir diskalifiye cezası aldı. Bununla birlikte, Shapolova hemen kendini savundu ve yasağı 15 ay indirtti. Bu aynı zamanda tenis dünyasında büyük tartışmalara yol açtı.

Maria Shapolova, tenis dışında da birçok faaliyetle uğraşıyor. 2016 yılında, Nike ile birlikte işbirliği yaparak kendi modası giyim koleksiyonunu çıkardı. Ayrıca, dünya çapında birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır.

Maria Shapolova, genç yaşına rağmen, tenis dünyasındaki başarılarından ve kişiliğinden dolayı hayran kitlesi olan bir oyuncudur. İleride nasıl bir kariyer yapacağı merak ediliyor ancak potansiyeli ve yeteneği sayesinde tenis dünyasında daha büyük başarılara imza atabileceği kesindir.

Bir yanıt yazın

Yukarı Çık