Mutluluk Çubuğu Kaç Cm Ve Boyları Nelerdir?

Mutluluk çubuğu (penil protez) sertleşme sorunu yaşayan bireyler için kesin ve kalıcı bir çözümdür. Sertleşmeyi sağlayan kanallara yerleştirilen bu protezlerin çeşitleri de vardır. Gelişen teknoloji sayesinde sertleşme sorunlarına pek çok çözüm getiren ve hala bu konu üzerinde araştırma yapan bilim insanları sayesinde bu sorundan kurtulmak oldukça kolay bir hal almıştır.

 Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protezler hiçbir ilaç veya tedaviden sonuç alamayan, bir hastalık sonucu penis damarları hasar alan ve kesin çözüm isteyen bireylere uygulanmaktadır.

 Protezlerin Özellikleri

 Her protezin ana amacı erekte olma durumu sağlama olsa da farklı özellikleri de vardır.

 Tek parçalı protezler gizlenebilir ve kısmen bükülebilir protezlerdir. Enine ve boyuna genişleme sağlamamaktadırlar.

 İki parçalı protezler de enine ve boyuna genişlemezler. İki parçalı penil protez takılan hastalarda memnuniyetsizlik oranı diğer protezlere kıyasla daha yüksek olduğu görülmüştür. Bunun nedeni bu protezler tam olarak ereksiyon ve indirme olanağı sağlamadıkları için doğal olmayan bir penis görüntüsünün ortaya çıkmasıdır.

 Üç parçalı protezler üç parçalı x ve üç parçalı ax olarak ikiye ayrılır. Üç parçalı x protezlerde şişirme mekanizması sayesinde penis hem normal bir erekte penis şekline sahip olurken indirildiğinde ise yine normal bir penis görünümüne sahip olur. Üç parçalı ax protezler de aynı özelliklere sahiptir fakat bu protezde diğer protezlerin aksine bir miktar boyuna genişleme olmaktadır.

 Hangi Protezi Seçmeli

 Protezlerin 4 çeşidi vardır. Bunlar tek parçalı, iki parçalı ve ve üç parçalı x ve üç parçalı ax şişirilebilir protezlerdir. Bireyler protez taktırmaya karar verdikleri zaman akıllarına mutluluk çubuğu kaç cm gibi sorular gelmektedir. Protezlerin her bireyin penis uzunluğuna göre ölçüleri vardır. 12, 15, 18, 20, 22 ve 24 cm olarak seçilebilir. Protezlerin penis boyu üzerinde herhangi bir kısalma veya uzama sağlamazlar. Şişirilebilir protezler enine genişleme sağlayabilir fakat penis boylarına etki etmezler.

 Size en uygun protezi doktorunuz yardımıyla belirleyebilirsiniz. Günümüzde hala inanılmaz bir hızla gelişen teknoloji sayesinde protezlerin yerleştirilmesi de oldukça kolay bir hal almıştır.

Bir yanıt yazın

Yukarı Çık