Kiralık Kasa Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Kiralık Kasa Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kiralık kasa fiyatları birikimlerini ve önemli belgelerini saklamak isteyen insanlar tarafından sıklıkla merak edilir. Kasalar, banka şubelerinin özel güvenlik sistemleri ile korumayı garanti eden araçlarıdır. Gerçek veya tüzel kişilerin maddi ve manevi değeri olan eşyalarını güvenle saklayabilecekleri bu kasaların boyutları farklıdır. Bu çelik kasalar iki farklı anahtar deliğine sahiptir. Kasalar bankalar tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Güvenli özel odalarda tutulurlar. Bu odaya girmek isteyen kişiye bir banka görevlisi eşlik eder. Bu odalarda şifreleme teknolojisi kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bu odaya fiziki olarak girmek için gerekli olan banka kasasının anahtarı sadece kuruluştan sorumlu kişilerin elindedir.

Banka kasalarının iki farklı anahtarı vardır. Bir delik olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu anahtarlardan biri bankacıya, diğeri ise kasa sahibine verilir. Kiralık kasayı açmak için aynı anda iki anahtarın kullanılması zorunludur. Kasanın tüm varlıkları gizlilik ilkesine göre korunur, kasalar bu özellikleriyle yüksek bir güvenliği garanti eder, ayrıca kasada saklanan mallar hırsızlık veya yangın durumunda banka tarafından kesin olarak garanti altına alınır.

Kiralık Kasa Avantajları

Gerekli belgeler bankaya gönderdikten sonra işlem tamamlanır. Kasa hemen kullanıma hazırdır. Bankada kasa, altın karşılığında kiralanabileceği gibi çeşitli mücevher, iş belgeleri ve kambiyo senetleri gibi değerli eşyalar için de ayrı seçenekler sunulabilmektedir. Bozulabilir öğeler kasalara koyulamaz. Kasayı üçüncü kişilere satmak veya kiralamak da suçtur. Transfer ancak kasa sahibi tarafından boşaltılıp kapatıldığında mümkündür. Kasadan varlıkları devralan kişi daha sonra kendi hesabına yeni bir kiralama işlemine geçebilir. Kasalarda nakit, mücevher, bono ve eşya gibi varlıkların yanı sıra değerli kişisel yazışmalar ve önemli belgeler de saklanabilir. Kiralık kasalar özellikle altın depolamak için tercih edilir.

Banka kasaları bir kişi tarafından kiralanabilir veya birlikte kullanılabilir. Bu işlem ortak bir hesap açılmasını gerektirir. Ardından ortak mevduat anlaşmaları imzalanır. Sözleşmeler bireysel isteklere göre uzatılabilir. Bu anlamda sözleşmelere yeni maddeler eklemek de mümkündür. İşletme için ek bir masraf veya başvuru ücreti talep edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için https://www.finanskredisi.com/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Yukarı Çık