Fc Shkupi, Şampiyonlar Ligi Hedefinden Sapmadı

FC Shkupi, Şampiyonlar Ligi Hedefinden Sapmadı

Kuzey Makedonya Futbol Ligi şampiyonu olarak yerini almış olan FC Shkupi, Şampiyonlar Liginin eleme turlarında yoluna hiç durmadan devam ediyor.

Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu’nda Cebelitarık temsilcisi olarak yerini korumakta olan Lincoln Red Imps takımını safdışı bırakmış olan FC Shkupi, şimdiden ikinci turda karşılaşacak olduğu Dinamo Zagreb maçlarına tam olarak odaklandı. Tur sonrasında kulübün sosyal medya hesaplarından, “Bekle bizi Zagreb, geliyoruz” sloganı ile rakibine bir mesaj gönderen Kuzey Makedonya temsilcisi, 19 Temmuz Salı günü tarihi için Zagreb Maksimir Stadı’nda oynanacak olan Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu ilk maçı için kolları şimdiden sıvadı.

Türk İş insanı Olgun Aydın’ın sahibi olmuş olduğu FC Shkupi, geçen sezon içerisinde Fudbolska Liga’yı birincilik unvanını alarak tamamlamış, Kuzey Makedonya’yı da Şampiyonlar Ligi eleme turların içerisinde temsil etme hakkını elde etmişti.

Sezona Abant’ta hazırlanmakta olan FC Shkupi, 6 adet hazırlık maçında hiçbir yenilgi yüzü görmeyen Fenerbahçe takımı ile Samandıra Can Bartu Tesisleri içerisinde oynamış olduğu maçtan 2-2’lik bir skor ile ayrılmıştı. Bu skor ise bahis siteleri içerisinde yerini almayı başarmıştı.

Makedon kökene sahip olan futbol takımının bir Türk girişimci liderliğinde Avrupa’daki ilerleyişi adım adım tüm herkese gösterdiklerini belirtmekte olan Başkan Olgun Aydın, “İlk kez katıldığımız Şampiyonlar Lig 1. eleme turunda Cebelitarık temsilcisini eledik. Şimdi önümüzde Dinamo Zagreb gibi daha zorlu bir rakip var. Ben takımıma güveniyorum. Rakip sahada alacağımız avantajlı bir skor, bizi tura yaklaştırır” ifadelerine konuşması içerisinde yer verdi.

Bir yanıt yazın

Yukarı Çık