Elektrostatik Filtre Ürünleri

Elektrostatik Filtre Ürünleri

Elektrostatik filtre kullanmanın avantajları çoktur. İlk olarak, elektrostatik filtreler, sıvı kimyasal bileşenleri nedeniyle mükemmel partikül giderme sağlar- burada süngere gerek yoktur! Elektrostatik filtreler zamanla şeklini kaybederken kiri emen süngerlerin aksine, sünger olarak kullanıldığında sıvı kimyasalların yaptığı gibi zamanla etkinliğini kaybetmezler.

Ayrıca elektrostatik filtrelerin montajı, kesme veya kaynak gerektirmediğinden diğer filtre türlerine kıyasla kolay ve güvenlidir. Ayrıca, katı partiküller bir sünger veya süngerlerde yaygın olarak kullanılan emici malzeme kumaşı tarafından emilmek yerine sıvı kimyasal içinde tutulduğu için sık sık değiştirme gerektirmezler. Son olarak, elektrostatik filtreler, alkali bazları nedeniyle ev içi kapalı havadaki kurşun gibi zehirli maddeleri etkili bir şekilde çıkarabilir.

Elektrostatik Filtre Ürünleri Nedir?

Elektrostatik filtre hava temizleyici, istenmeyen parçacıkları havadan çıkarmak için elektrik yükleri kullanan bir tür hava temizleyicidir. İç ortam havasındaki mikropları, bakterileri, küfü ve diğer mikroorganizmaları temizleyebilir. Elektrostatik filtrenin temel amacı, havadaki mikroskobik partikülleri uzaklaştırmaktır. Bunu yapmak için bir elektrostatik filtrenin bir güç kaynağına ve bir katoda veya negatif yüklü bir yüzeye sahip olması gerekir.

Yüklü parçacıklar katoda çekilir ve pozitif yüklü parçacıklar itilir. Bir elektrostatik filtre, bir duvar prizinden gelen elektrikle, güneş enerjisiyle veya bir asetik asit piliyle çalıştırılabilir. Bir güneş enerjisi elektrostatik filtresi gün ışığında çalışır ve gün boyunca havadaki partikülleri temizler. Asetik asit pilli elektrostatik filtre geceleri çalışır ve hava karanlıkken partikülleri havadan uzaklaştırır.

Elektrostatik Filtre Ürünleri Ne İşe Yarar?

Elektrostatik filtrenin etkinliği, kullanılan hava temizleyicinin tipine bağlıdır; bazıları diğerlerinden daha iyi çalışır. Örneğin, HEPA hava temizleyicileri alerjenleri, virüsleri ve bakterileri çok iyi temizler ancak ince tozları gidermede o kadar etkili değildir. Bir karbon monoksit (CO) veya hidrojen sülfür (H2S) giderme sistemi de zararlı kirleticilerin giderilmesinde etkilidir.

Ancak diğer kirleticileri geride bırakır. İdeal bir kombinasyon, minimum gürültü seviyeleri ve düşük enerji tüketimi ile mükemmel parçacık giderme yeteneklerine ve düşük parçacık emisyonlarına sahip bir HEPA sistemi olacaktır. Elektrostatik filtrenin ne kadar iyi çalıştığını etkileyen diğer bir faktör de havadaki nem seviyeleridir; nemli ortamlar, yüklü parçacıklar katoda daha kolay yapıştığı için daha etkili parçacık giderme sağlar. 

Bir yanıt yazın

Yukarı Çık